Zielone Wzgórze słowem i pędzlem malowane

Uczniowie kl. V a, VI a i VI b po omówieniu z p. Martą Kikolską-Kisiel pięknych i bogatych w środki stylistyczne opisów krajobrazu, którymi zachwycała się tytułowa bohaterka powieści L. M. Montgomery, przedstawili opisy Zielonego Wzgórza i okolic w formie języka plastycznego. Prace zostały wykonane na lekcjach plastyki pod kierunkiem p. Barbary Magnuszewskiej oraz p. Ewy Kaczyńskiej. Takie artystyczne przełożenie treści utworu literackiego na obraz nazywamy przekładem intersemiotycznym. Efekty pracy uczniów można podziwiać na drugim piętrze korytarza szkolnego oraz w sali 306.