Zielone Wzgórze słowem i pędzlem malowane

Uczniowie kl. V a, VI a i VI b po omówieniu z p. Martą Kikolską-Kisiel pięknych i bogatych w środki stylistyczne opisów krajobrazu, którymi zachwycała się tytułowa bohaterka powieści L. M. Montgomery, przedstawili opisy Zielonego Wzgórza i okolic w formie języka plastycznego. Prace zostały wykonane na lekcjach plastyki pod kierunkiem p. Barbary Magnuszewskiej oraz p. Ewy Kaczyńskiej. Takie artystyczne przełożenie treści utworu literackiego na obraz nazywamy przekładem intersemiotycznym. Efekty pracy uczniów można podziwiać na drugim piętrze korytarza szkolnego oraz w sali 306.

Odsłony: 234

Użytkownicy online

Odwiedza nas 232 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok