WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA 2020/2021

Każdy maluszek powinien posiadać:

• Podpisane kapcie na białej, antypoślizgowej podeszwie (buciki powinny być wygodne, łatwe do nakładania – najlepiej zapinane na rzep)
  • Minimum dwa komplety ubrań do przebrania – leginsy, dresy, majteczki, koszulki, skarpetki (wszystkie ubranka powinny być zapakowane w podpisane worki)
  • Pościel do leżakowania (kołdra i poduszka w poszwach – zapakowana w podpisane worki)
  • Piżamka – łatwa do wkładania
  • Worek, bądź reklamówkę na zabrudzone i mokre rzeczy.
    Standardowe rozmiary  pościeli do przedszkola są w wymiarach 220×80 cm. Pościel do przedszkola – jest to pewnego rodzaju śpiworek, gdyż dziecko leży na spodniej części kołderki, a drugą jej częścią się przykrywa.

Wszystkie ubranka powinny być podpisane – np. na metce, najlepiej nieścieralnym markerem

Codzienny ubiór przedszkolaka:

• Wygodne spodenki: dresy, leginsy – łatwe do samodzielnego zdejmowania i wkładania
  • Bluzki i koszulki wciągane przez głowę, bez suwaków i zamków
  • Obuwie adekwatne do pogody, wygodne i łatwe do wkładania – najlepiej na rzep
  • Odzież adekwatną do pogody (zimą obowiązkowo czapki, szaliki i rękawiczki, kurtka oraz nieprzemakalne spodnie; latem – czapka bądź kapelusz ochraniający przed słońcem)
  • Kapcie najlepiej na antypoślizgowej podeszwie, zapinane na rzepy (z wyjątkiem ortopedycznych)

W naszym przedszkolu obowiązuje dieta ogólna i bezmleczna.