Projekt - Kompleksowa profilaktyka wad postawy dzieci w wieku 5-14 lat

Zapraszamy uczniów klas I, IV i VI do udziału w bezpłatnym projekcie:
KOMPLEKSOWA PROFILAKTYKA WAD POSTAWY DZIECI W WIEKU 5-14 LAT realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt będzie realizowany m.im. na terenie naszej szkoły wraz z NZOZ Zakład Fizykoterapii i Rehabilitacji Leczniczej Krzysztof Szarejko ul. Warszawska 79 Białystok, tel. 662 307 177

Założeniem programu jest realizacja 3-letniego programu profilaktyki wad postawy i poprawy stanu zdrowia w grupie dzieci uczęszczających do klasy pierwszej, czwartej i szóstej szkoły podstawowej w powiecie Miasto Białystok poprzez przeprowadzenie zajęć edukacyjnych, badań diagnostycznych oraz działań specjalistycznych fizjoterapeutycznych w tym zajęć korekcyjnych na basenie. 

Projekt pt. „Kompleksowa profilaktyka zdrowotna dzieci w wieku 5-14 lat zamieszkałych w powiecie Miasto Białystok” jest bezpłatny i skierowany do wszystkich uczniów klas I, IV i VI Szkoły Podstawowej.

Będzie polegał na następujących działaniach:

  1. Edukacja zdrowotna uczniów klas I, IV i VI. Dziecko dowie się jak ważna jest prawidłowa postawa, prosty kręgosłup oraz odpowiednia ilość codziennego ruchu by wszechstronnie i harmonijnie rozwijać się.
  2. Przeprowadzenie badań diagnostycznych na terenie szkoły przez specjalistę w zakresie wad postawy z ustaleniem dalszych metod leczenia przy zastosowaniu specjalistycznego sprzętu diagnostycznego.
  3. Przeprowadzenie zajęć dla zdiagnozowanych uczniów za pomocą specjalistycznych metod terapeutycznych/rehabilitacyjnych i zajęć korekcyjno – kompensacyjnych na basenie.

Zarówno badania diagnostyczne jak i dalsze działania specjalistyczne korekcyjno – kompensacyjne są w dzisiejszych czasach bardzo ważnym czynnikiem tego projektu nie tylko z powodu licznych wad postawy, ale i braku bezpośredniego, szybkiego dostępu do specjalistów i rehabilitacji.

Korzyści z uczestnictwa w projekcie:

  1. Prosty kręgosłup + lepsze samopoczucie = ZDROWE DZIECKO
  2. Bezpłatne badania diagnostyczne wraz z konsultacją specjalistyczną
  3. Bezpłatne ćwiczenia korekcyjne na basenie
  4. Wzrost aktywności ruchowej dzieci
  5. Zmniejszenie ilości występowania wadliwych postaw u dzieci
  6. Wzrost świadomości uczniów na temat wad postawy i wynikających z tego zagrożeń
  7. Zwiększenie wiedzy, świadomości oraz umiejętności praktycznych rodziców/opiekunów w zakresie wad postawy.

ZWROT UZUPEŁNIONYCH DEKLARACJI DO 6 GRUDNIA 2019 do wychowawcy klasy

regulamin projektu

prezentacja projektu

Odsłony: 1393