Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Nasza biblioteka postanowiła uczcić to święto już dziś. Czytelnia szkolna zamieniła się w leśną polanę. Zaproszeni goście- uczniowie z kl. IIa, IIb, IIIa, IIIb poznali nowych bohaterów z „Gangu Słodziaków”: sarenkę Hanię, borsuka Bartka, dzięcioła Dominika, nietoperza Nikodema oraz uroczych juniorów. Pierwszy rozdział z książki swym młodszym kolegom czytali wybrani uczniowie z klasy Vb: Ania, Maja, Pola, Julka, Marcin i Maciek .

Dzieci obejrzały też prezentację o prawdziwych zwierzętach, żyjących w  lesie. Dowiedziały się ile ważą, czym się odżywiają, jaki tryb życia prowadzą w naturalnym środowisku. Na koniec wspólnie śpiewaliśmy piosenkę  „Poznaj Gang słodziaków.” Dzieci otrzymały  Dzienniczek postępów czytania i zobowiązały się do codziennego czytania przez 10 minut. Rodzice, będą potwierdzać to swoim podpisem, a nauczyciel w nagrodę przyzna naklejkę z wizerunkiem słodziaka. Akcja ma na celu promocję czytelnictwa i wyrobienie nawyku codziennego czytania.

więcej zdjęć