Uwaga, ciekawy konkurs !

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w ciekawym konkursie:

 „Smartfon w książce czy książka w smartfonie? Pomysł-Projekt-Inspiracja”

Konkurs „Smartfon w książce czy książka w smartfonie? Pomysł-Projekt-Inspiracja” (Konkurs) polega na przygotowaniu pracy konkursowej, której tematyka będzie związana z lekturami szkolnymi. Konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Uczestnicy - uczniowie z klas 1-3 przygotowują pracę konkursową metodą grupową pod kierunkiem nauczyciela. Zadaniem takich uczestników jest opracowanie dowolną techniką gry planszowej związanej z tematyką lektury szkolnej. Gra planszowa powinna zawierać pole do gry, opis zasad, zadania na każde pole. Zadaniami mogą być pytania sprawdzające znajomość lektury, nawiązanie do lektury lub zadania o charakterze sprawnościowym i artystycznym.

Natomiast uczestnicy - uczniowie klas 4-8 i szkół ponadpodstawowych przygotowują pracę konkursową indywidualnie. Ich zadaniem jest przygotowanie pracy graficznej w jednym z dwóch proponowanych tematów tj. okładki lektury szkolnej w formie grafiki (np. GIFu) , lub grafiki (w formie mema) zachęcającej do przeczytania lektury. Prace mogą zostać przygotowane przy użyciu bezpłatnych narzędzi edytorskich.

Wszyscy uczestnicy Konkursu muszą pamiętać, że warunkiem koniecznym zakwalifikowania pracy do konkursu jest zgodność z tematem tj. nawiązanie do lektury szkolnej (motywy, postacie, bohaterowie, akcja, wątki, lokalizacja, autor lektury, itp.). Na prace konkursowe czekamy do 15 stycznia 2020 roku, a autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni.

Organizator konkursu: Organizatorem konkursu jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie
więcej na stronie: https://ose.gov.pl/konkurs-smartfon-w-ksiazce

Uczniowie, którzy zdecydują się na udział w tym konkursie proszeni są o zgłoszenie się do wicedyrektora szkoły p. Katarzyny Matuk do 20.12.2019 r.

Odsłony: 1043

Użytkownicy online

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.