XVII edycja konkursu pieśni patriotycznej „O mój rozmarynie”

21 listopada 2019 r. w sali teatralnej naszej szkoły odbyła się XVII edycja konkursu pieśni patriotycznej „O mój rozmarynie”.
Jak co roku, w konkursie wzięli udział reprezentanci klas 4-7. Zaprezentowali wcześniej wylosowane przez siebie pieśni i piosenki żołnierskie.
Uczestników konkursu oceniało jury w składzie:
1. Urszula Głowacka - Maciejuk
2. Agata Horoszko
3. Marzena Kowalczuk
W kategorii klas 4-5 pierwsze miejsce wyśpiewali uczniowie klasy V c, wykonując pieśń „O mój rozmarynie”.
W kategorii klas 6 zwyciężyli uczniowie klasy VI c, którzy zaśpiewali pieśń „Piechota”.
Natomiast w kategorii klas 7 triumfatorami zostali uczniowie klasy VII b, śpiewając piosenkę partyzancką „Deszcz jesienny”. Pieśni patriotyczne należą już do historii, ale dzięki uczestnikom konkursu, mogliśmy przywrócić ich blask i ocalić od zapomnienia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i dziękuję za piękny występ.
Ewa Kaczyńska - nauczyciel muzyki

foto z konkursu