Wycieczka do Straży Pożarnej

Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to jedne z najważniejszych zadań w życiu każdego człowieka. W ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa 28.11.2019 roku, uczniowie klasy 8 a udali się na wycieczkę dydaktyczną do Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, ukazanie jej znaczenia, zapoznanie z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Starszy strażak Michał Jaworowski profesjonalnie przedstawił zarys pracy strażaków i zaprezentował wyposażenie wozów strażackich oraz sprzęt ratowniczy. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali wszystko. Zawód strażaka w Polsce cieszy się ogromną popularnością, zaufaniem i szacunkiem społeczeństwa. Nasi uczniowie klas 8 staną wkrótce przed wyborem swojej dalszej drogi. Być może taki zawód to dla niektórych szansa na przyszłość ?

Opiekunowie wycieczki:  Bogdanowicz Małgorzata i Todorczuk Aleksandra

foto

Odsłony: 1058

Użytkownicy online

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.