Tydzień edukacji globalnej

Świat jest taki piękny! Chcemy, by taki pozostał!

Tydzień Edukacji Globalnej 2019 w Szkole Podstawowej nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku
- Samorząd Uczniowski dołączył do międzynarodowych obchodów 30. rocznicy Konwencji o prawach dziecka. Podobnie jak w wielu miastach i szkołach z całej Polski  również w naszej szkole 18 listopada wielu uczniów i nauczycieli ubrało się na niebiesko, a na lekcjach WOS-u i historii uczniowie przygotowali plakaty o prawach dziecka.
- Przez cały tydzień uczniowie z grup przedszkolnych i klas I poznawali różne kraje Globalnego Południa oraz bajki i zabawy, które pochodzą z różnych stron świata. Dowiedzieli się, że dzieciństwo w różnych miejscach na Ziemi wygląda trochę inaczej.

- Przez cały tydzień uczniowie z klas II-VII poznawali wybrane kraje Globalnego Południa i dowiedzieli się o tym, co w danym kraju jest piękne i niezwykłe oraz jak bawią się tam ich rówieśnicy. Uczniowie poznali również problemy, z jakimi się mierzą mieszkańcy tych krajów i zastanawiali się, czy mają wpływ na to, żeby było inaczej.
- Na koniec TEG odbyło się spotkanie wszystkich uczniów, w czasie którego klasy zaprezentowały swoje plakaty oraz pokazywały zabawy z różnych stron świata. Młodzież włączała do zabawy kolegów z innych klas.
- Uczniowie klasy VIII b uczestniczyli w spotkaniu w Szkole Podstawowej  nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku wraz z uczniami z 10 innych szkół w wydarzeniu o nazwie „Biblioteka Globalnych Osobowości”. Tu wysłuchali wykładów na temat: przyczyn  klimatycznych, weganizmu oraz skutków zmian klimatu widocznych w województwie podlaskim na przykładzie Parku Białowieskiego. Potem uczestniczyli w warsztatach, poznali uczniów z innych szkół oraz wykonali transparenty zachęcające wszystkich do podjęcia działań, które ograniczą emisję dwutlenku węgla i metanu.
- Grupa uczniów z klas VIII, inspirując się nauczaniem papieża Franciszka, rozpoczęła pracę nad projektem, który zaangażuje uczniów całej szkoły do działania w zakresie ochrony klimatu. Szczegóły poznacie wkrótce :)

foto

Odsłony: 1099

Użytkownicy online

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.