Jasełka 2019

W ostatnim dniu, przed przerwą świąteczną, odbyły się już po raz kolejny tradycyjne jasełka bożonarodzeniowe. Dzieci w tym dniu wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Od rana trwały próby, a szkoła wypełniła się aniołkami, pastuszkami i kolędnikami. Uczniowie klas V b i V c opowiedzieli o narodzeniu Jezusa i złożeniu Go w żłobie, hołdzie pasterzy i pokłonie Trzech Króli. Wspólny śpiew kolęd, piękne dekoracje i stroje aktorów nadały temu wydarzeniu niezwykły charakter. Uczniowie naszej szkoły pięknie śpiewali wszystkim nam znane kolędy. Wybrzmiewały tradycyjne „Cicha noc”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Trzej królowie”, „Przybieżeli do Betlejem” i wiele innych w wykonaniu chórów pod kierunkiem p. Ewy Kaczyńskiej i p. Romana Sacharczuka. Na koniec czekał nas miły akcent taneczny zaaranżowany przez p. Madlen – nauczycielkę wych.fiz. i jej uczniów.

Wydarzeniami towarzyszącymi były: kolędowanie uczniów po całej szkole oraz wigilijny wieczór. Kolędników z kl. VIII a przygotowała katechetka, p. Monika Jurowska. Natomiast w sali teatralnej odbył się wigilijny wieczór z jasełkami kl. III b, w którym uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami.

Dziękujemy wszystkim artystom za ich zaangażowanie.

foto

Odsłony: 980

Użytkownicy online

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.