„Najważniejszy pierwszy krok”

Dnia 16 stycznia mieliśmy zaszczyt gościć młodszego ins. straży pożarnej Jarosława Gesinowskiego, który przeprowadził zajęcia w klasach ósmych pod tytułem: „Najważniejszy pierwszy krok”.
Uczniowie zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz przekonali się, że pomocy może udzielić każdy, bez względu na wiek. To ważne, byśmy wiedzieli jak zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Miejscy strażnicy uwrażliwiają uczniów na potrzeby innych, a jednocześnie uczą ich, jak dbać o własne bezpieczeństwo. Uczniowie mieli również możliwość przećwiczyć resystutację krążeniowo – oddechową na fantomie.

Nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa - Małgorzata Bogdanowicz

foto

Odsłony: 934

Użytkownicy online

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.