Młody Finansista

  W tym roku szkolnym w naszej szkole w ramach projektu „Budujemy swoją przyszłość z SP 15” odbywały się  bardzo ciekawe zajęcia dodatkowe rozwijające kompetencje matematyczne, przyrodnicze i językowe. Zostały też utworzone trzy ośmioosobowe grupy uczniów, którzy uczestniczyli w trzydziestogodzinnych warsztatach edukacyjnych  „MŁODY FINANSISTA”.  Uczestnikami tych zajęć byli uczniowie klas I- III, którzy posiadają konto SKO i systematycznie oszczędzają.

Edukacja finansowa obejmowała następujące obszary:

-pieniądze ( historia , wymiana, wartość, rozmienianie, towary, banknoty, waluta, nominały),

-zarabianie pieniędzy (zawody, zapłata, forma zapłaty, dochód, podatki),

-gospodarstwo domowe (budżet, potrzeby członków rodziny, edukacja, zdrowie, kieszonkowe, wydatki, rachunki, planowanie wydatków),

-przedsiębiorstwo (forma własności, wytwarzanie, praca, biznesplan, bankructwo, produkcja, opłaty, inwestycje),

-sklep (podaż, popyt, handel, lista zakupów, planowanie zakupów),

-instytucje finansowe (oszczędność, odpowiedzialne pożyczanie, dług, kredyt, konto, usługi finansowe, bankomat, wyciąg z konta, karty kredytowe )

-oszczędzanie i inwestowanie (inwestycje, plan oszczędzania, oszczędności, akcje, giełda)

-solidarności i wzajemna pomoc (trudne sytuacje, zdarzenie losowe, udzielający pomocy, potrzebujący pomocy).

foto

Odsłony: 1711

Użytkownicy online

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.