Zajęcia z socjoterapii „Razem raźniej”

Zajęcia socjoterapeutyczne dla dzieci polegają na tym, że biorą one udział w sytuacjach społecznych, podczas których uczą się właściwych zachowań. Te zachowania powodują odreagowanie napięć emocjonalnych i ułatwiają przyswajanie umiejętności społecznie akceptowanych. Dzieci podczas treningu takich zachowań zaspokajały własne potrzeby emocjonalne i społeczne, rozwijając swoje zainteresowania.

Główna tematyka realizowanych zajęć:

 1. Ustalenie norm grupowych
 2. Relacje w grupie, budowanie klimatu bezpieczeństwa w grupie, umiejętności   zadaniowe, współpraca, pomagamy innym i pozwalamy sobie pomóc
 3. Kształtowanie poczucia własnej wartości
 4.  Wzmacnianie samodzielności, i indywidualności
 5. Poznajemy i nazywamy uczucia:
 • bez złości nie ma radości
 • radzimy sobie z agresją
 • pomagamy sobie nawzajem
 • pokojowo rozwiązujemy konflikty
 • wzmacniamy poczucie własnej wartości
 • znamy swoje mocne strony
 • razem możemy więcej
 • czym jest przyjaźń
 • poznajemy najważniejsze wartości w życiu człowieka
 • „Złote myśli” – ważne rady potrzebne w życiu człowieka
Odsłony: 1717

Użytkownicy online

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.